18 اردیبهشت 1401
25

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تا کی مردم ایران به بهانه حمایت از تولید داخل، ارابه مرگ پراید و پژو را تحمل کنند؟ مگر راه حمایت از تولید داخل، فرستادن هموطنان به سینه قبرستان‌ها است؟

انتقاد تند یک نماینده به خودروسازان | فرستادن هموطنان به سینه قبرستان‌ راه حمایت از تولید داخل است؟

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، عبدالناصر درخشان در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی بیان کرد: استان سیستان و بلوچستان با وجود محرومیت های فراوان از شمول مشوق ها و مزایای قانون جوانی جمعیت بی بهره است. قانون مذکور در تضاد با منویات مقام معظم رهبری است و تصویب چنین قوانینی بی شک، بدگمانی آحاد جامعه را نسبت به قانونگذاران به همراه خواهد داشت و می تواند بدعتی تازه را در روند قانونگذاری رقم بزند که در تضاد با اصول قانون اساسی کشور است.

وی با تاکید بر اینکه برخورداری از امکانات عادلانه، حق همه مردم کشور است، گفت: نمایندگان مجلس، موکلان شما در سیستان و بلوچستان از شما تقاضای برابری دارند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه خطاب به دولت و مجلس اظهار کرد: تا کی مردم شریف ایران به بهانه حمایت از تولید داخل، ارابه مرگ پراید و پژو را تحمل کنند؟ مگر راه حمایت از تولید داخل، فرستادن هموطنان به سینه قبرستان ها است که به گواه آمار ۷۰ درصد تصادفات منجر به مرگ از پراید و پژو تولید داخل است.

درخشان خطاب به رئیس جمهور گفت: به خاطر تمام بی مهری ها و کم توجهی هایی که در طول تاریخ به سیستان و بلوچستان شده، شما که نگاهتان عدالت است  به فریاد مردم رنجدیده و مظلوم این استان برسید.

رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در ادامه تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داد و گفت: متاسفانه در یکی از سریال های تولید شده از شرکت های مجوزدار شما، به لباس فاخر زن بلوچ توهین شده که این مساله برای مردم بلوچستان قابل تحمل نیست، لذا لطفا خط قرمزها را رعایت کنید.

وی در تذکر دیگری خطاب به وزیر نیرو گفت: در گرمای طاقت فرسای بلوچستان به داد تشنگی مردم برسید که فردا دیر است. هنوز بعد از گذشت سال ها مشکل آب شرب برخی مناطق حل نشده در حالی که قابل حل است. آیا از جامعه ای که هنوز مشکل آب شرب دارد، می توان درباره ارزش های بزرگ زندگی حرف زد؟

نماینده مردم ایرانشهر در پایان در تذکری خطاب به وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: عمده نیروهای آموزش و پرورش حوزه انتخابیه از شرکتی ها و خرید خدماتی ها هستند که باید فکری به حال آنها کنید که در شرایط سخت با کمترین دریافتی خدمت می کنند و همچنین نسبت به افزایش سهمیه معلمان پیمانی بومی در این مناطق اقدام کنید چرا که معلمان غیر بومی انگیزه ای برای کار در این مناطق ندارند.


https://github.com/igoshev/laravel-captcha
https://hirna.ir