22 فروردین 1401
1390

قصرشیرین - ایرنا - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: شاخص کیفی هوا بر اساس استخراج داده‌ها از ایستگاه سنجش کیفی هوا در قصرشیرین و سرپل ذهاب در ساعت هفت صبح امروز دوشنبه بیانگر وضعیت بحرانی و ناسالم برای پنجمین روز متوالی در این مناطق است.

هوای قصرشیرین و سرپل ذهاب همچنان در وضعیت بحرانی و ناسالم قرار دارد

«احد جلیلیان» روز دوشنبه‌ در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا ساعت هفت صبح امروز در شهرستان قصرشیرین عدد ۳۵۶ و در شهرستان سرپل ذهاب عدد ۳۸۴ را نشان داد که بیانگر وضعیت بحرانی و ناسالم برای گروه های مختلف به خصوص افراد حساس است.

وی اظهار داشت: همچنین ایستگاه های سنجش کیفی هوا شاخص لحظه ای ساعت هفت صبح شهرستان کرمانشاه عدد ۱۶۲، اسلام آبادغرب با عدد ۱۰۷، کنگاور با عدد ۱۹۶و با عدد ۱۵۵ را نشان داد که حاکی از وضعیت قرمز و حالت هشدار یعنی هوای بسیار ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان داد.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه ادامه داد: بر این اساس تاکید می شود گروه های حساس شامل سالمندان، کودکان زیر پنج سال، مادران باردار و افراد دارای سابقه بیماری قلبی و تنفسی در شهرستان قصرشیرین و سرپل‌ذهاب از منزل خارج نشوند و توصیه می شود سایر افراد نیز جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند.

مدارس استان کرمانشاه امروز دوشنبه با ۲ ساعت تاخیر شروع می‌شود

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه اعلام کرد: مدارس تمام مقاطع تحصیلی شهرستان های استان به دلیل آلودگی هوا امروز (دوشنبه ۲۲ فروردین) در نوبت صبح با ۲ ساعت تاخیر تشکیل می‌شود.

«امیر ظهرابی» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: باتوجه به تداوم شرایط جوی و نفوذ ذرات گرد و غبار در جو استان، براساس تصمیم کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا و تأکید استاندار کرمانشاه مبنی بر اتخاذ تمهیدات لازم برای حفظ سلامت دانش آموزان مدارس کلیه مقاطع تحصیلی شهرستان های استان با ۲ ساعت تاخیر تشکیل خواهد شد.

به گزارش ایرنا؛ استان کرمانشاه در چند سال گذشته با معضل ریزگردها و آلودگی هوا درگیر بوده و این وضعیت به ویژه مردم شهرستان‌های قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب را کلافه کرده است.

این پدیده نه تنها عوارض جسمی زیادی به مردم استان تحمیل کرده که حتی با بستن منافذ برگ های درختان بلوط، ‌به شدت به جنگل‌های زاگرس هم آسیب زده است.

گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان‌های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی گرد و غبار بوده است.


https://hirna.ir