12 اسفند 1402
126

وزیر اسبق امور خارجه با حضور در مسجد جامع ابوذر تهران، آرای خود را به صندوق انداخت.

منوچهر متکی ظهر امروز آرای خود را به صندوق انداخت

به گزارش خبرنگار مهر، «منوچهر متکی» وزیر اسبق امور خارجه ظهر امروز با حضور در مسجد جامع ابوذر تهران، آرای خود را به صندوق انداخت.

گفتنی است، دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برای تعیین ۲۹۰ نماینده و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب نمایندگان ۸۸ کرسی از ساعت ۸ صبح امروز - ۱۱ اسفندماه - در یک هزار و ۲۱۸ حوزه انتخابیه اصلی و فرعی و حدود ۵۹ هزار شعبه اخذ رأی در ۳۱ استان آغاز شده است.

در مجموع حدود ۱۵ هزار نفر برای رقابت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ۱۴۴ نفر نیز برای رقابت در مجلس خبرگان رهبری تأیید صلاحیت شده‌اند.

بر اساس آمار ستاد انتخابات کشور، در مجموع ۶۱ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۹۸ نفر واجد شرایط رأی دادن هستند که از این تعداد ۳۰ میلیون و ۹۴۵ هزار و ۱۳۳ نفر را مردان و ۳۰ میلیون و ۲۲۷ هزار و ۱۶۵ نفر را زنان تشکیل می‌دهند.

همچنین طبق برنامه ریزی های انجام شده، انتخابات در چهار حوزه انتخابیه قم، رشت و خمام، آبادان و ملایر به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود. این چهار حوزه، ۱۷۰۰ شعبه دارند که برای هر شعبه پنج صندوق الکترونیکی و در مجموع ۱۰ هزار صندوق الکتریکی در نظر گرفته شده است.

ستاد انتخابات کشور با توجه به تداوم حضور مردم در حوزه‌های رأی گیری تصمیم گرفت زمان اخذ رأی را تا ساعت ۲۰ تمدید کند به همین دلیل موج جدیدی از حضور مردم پای صندوق رأی آغاز شده است.


https://hirna.ir