22 شهریور 1402
179

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:صدور ضمانت‌نامه برای تعاونی‌ها تا سقف ۱۰ میلیارد ریال توسط صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون انجام می‌شود.

صدور ضمانت‌نامه برای تعاونی‌ها تا سقف ۱۰میلیارد ریال انجام می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، سید صولت مرتضوی صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه یکی از بسترهای فراهم کردن عدالت اجتماعی، توسعه تعاونی‌ها است، اظهار داشت: در این دولت اقدامات بسیار مؤثری در راستای صیانت و توسعه تعاونی‌ها انجام شده و تعداد قابل توجهی تعاونی نیز اضافه شده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر بانک توسعه تعاون نسبت به افزایش سرمایه به منظور کمک به تعاونی‌های کوچک و متوسط اقدام کرده و از سوی دیگر صندوق توسعه تعاون، سقف ضمانت‌ها را افزایش داده است.

مرتضوی یادآور شد: همکاران ما فرآیندهای اداری را نیز در معاونت تعاون سامانه محور کرده‌اند به این معنا که سامانه‌هایی تعریف شده تا فرآیندها و رفت و آمدها کوتاه‌تر و دخالت اشخاص هم در صدور مجوزها کمتر شود.

وی درباره برآورد خود از اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی نیز توضیح داد: البته بهتر از گذشته شده است و گزارش‌هایی که اکنون به ما ارائه داده‌اند تقریباً بالغ بر ۱۲ درصد استقبال کرده‌اند و روش‌های دیگری نیز پیش‌بینی می‌کنیم که استقبال بیشتر شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این سوال که آیا کالاهای دیگری اضافه نمی‌شود؟، گفت: خیر همین ۱۱ قلم کالا است.


https://hirna.ir