21 شهریور 1402
178

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای خطاب به رئیس جمهور از فعالان و تسهیلگران برگزاری باشکوه مراسم اربعین امسال قدردانی کردند.

تقدیر نمایندگان مجلس از رئیسی ؛ متن بیانیه با امضای ۲۰۰ نماینده

به گزارش  همشهری آنلاین، در جلسه علنی امروز (سه شنبه، ۲۱ شهریور ) مجلس شورای اسلامی بیانیه‌ای با امضای بیش از  ۲۰۰ نفر از نمایندگان درخصوص برگزاری پیاده روی باشکوه اربعین خطاب به رئیس جمهور و تقدیر از فعالان و تسهیل گران برگزاری این مراسم باشکوه قرائت شد.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل و توفیق الهی مراسم راهپیمایی اربعین امسال پرشورتر و باشکوهتر از همیشه برگزار شد.

مراسمی مردمی و برخاسته از حرارت محبت حسینی (ع) در دل های عاشقان، لذا ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی در درجه اول قدردان تلاش های خالصانه مردمی هم در ایران و هم از میزبانان کریم عراقی هستیم.

در کنار این حمیت و مجاهده عظیم مردمی، تلاش های دولت محترم و سایر سازمان ها و نهادهای حاکمیتی در ساماندهی و تسهیل زیارت اربعین نقش مهم و برجسته ای داشته و دارد و به ویژه امسال با تلاش بخش های مختلف زیارت اربعین به کام زائران عزیز شیرین تر شد.

- تکمیل راه های مواصلاتی به سمت مرزهای شش گانه

- تسهیل در صدور و دریافت گذرنامه اربعین

- تسهیل در دریافت ارز اربعین به صورت کامل محترمانه در شرایطی که برخی سال ها این کار به صورت نامناسب و خلاف عزت زائران انجام می شد

- تسریع عبور زائران از مرزها و جلوگیری از معطلی آنها

- افزایش ظرفیت خدمات سلامت

- پارکینگ و اسکان موقت در مرزها

- بسیج سراسری شبکه حمل و نقل برای جابجایی زائران

اینها نمونه هایی از خدمات برجسته به زائران اربعین حسینی بود، از این رو ما نمایندگان ملت بر خود لازم می دانیم از تمامی دستگاه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی و حاکمیتی به ویژه فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و وزارتخانه های دارای مسئولیت مستقیم اعم از وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه ها و شخص رئیس جمهور که به صورت مجدّانه پیگیر بسترسازی برای برگزاری باشکوه راهپیمای عظیم اربعین و تسهیل زیارت و تکریم زائران بودند، تشکر و قدردانی نماییم.

همچنین مجدّانه ضروری می دانیم از ملت شریف عراق به سبب میزبانی شایسته و کریمانه از زوار سیدالشهدا (ع) و از دولت عراق به دلیل همکاری با جمهوری اسلامی به منظور تسهیل ورود و خروج و انتقال زائران اربعین حسینی قدردانی کنیم.


https://hirna.ir