19 شهریور 1402
38

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اولین انتخابات هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت از آبان امسال در کشور آغاز می‌شود.

برگزاری انتخابات هیات‌مدیره شرکت‌های استانی سهام عدالت با 2 شیوه از آبان‌

سید احسان خاندوزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد نحوه بازگشایی نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت، اظهار داشت: انتخابات هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت از نیمه دوم امسال برگزار خواهد شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به این پرسش که آیا آیین‌نامه اجرایی نحوه برگزاری انتخابات نهایی شده است؟ اظهار داشت: منتظریم شورای عالی بورس در جلسه آینده، آیین‌نامه اجرایی برگزاری انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به تصویب نهایی برساند.

وی گفت: از مهرماه به اجرای آیین‌نامه اجرایی شرکت‌های سرمایه‌گذاری اقدام می‌کنیم و از آبان و آذر امسال هم اولین انتخابات هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی هم به شکل حضوری و هم به شکل الکترونیکی برگزار می‌شود.

به گزارش فارس، از سال 1399 که شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی وارد بورس شدند، بعد از هجوم مردم برای فروختن سهام خود و همچنین ریزش بازار، ارزش سهام این شرکت‌ها به زیر ارزش اسمی افت کرد و نهاد ناظر اقدام به بستن نمادهای معاملاتی این شرکت‌ها کرد که تاکنون همچنان بسته مانده و بسیاری از سهامداران نیز خواستار بازگشایی نمادهای معاملاتی سهام عدالت هستند.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


https://hirna.ir