08 بهمن 1401
483

دونالد ترامپ در نخستین تلاش انتخاباتی خود در ایالت نیوهمپشایر با کاهش چشمگیر محبوبیت خود مواجه شد.

جمهوری خواهان: عرصه سیاسی برای ترامپ بسیار پیچیده و متزلزل است
- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، فعالان و تحلیل گران آمریکایی اعلام کردند دونالد ترامپ در نخستین تلاش انتخاباتی خود در ایالت نیوهمپشایر با کاهش چشمگیر محبوبیت خود مواجه شد.

فعالان و اعضای حزب جمهوری خواه در نیو همپشایر اظهار کردند دونالد ترامپ در جریان گفتگو با مقامات حزب، عرصه سیاسی در این ایالت را بسیار متزلزل تر و بی ثبات تر از 6 سال قبل دید.

رویترز دریافت از میان ترامپ 10 مقام حزب جمهوری خواه در این ایالت که پیشتر در کمپین تبلیغاتی 2016 ترامپ فعالیت کرده و از حامیان و طرفداران او بودند، تنها 3 نفر از آنان همچنان طرفدار او بودند و دیگر افراد ترجیح دادند که با تغییر دیدگاه خود درباره ترامپ، به دنبال چهره جدیدی برای حمایت باشند که شانس بیشتری برای پیروزی در انتخابات 2024 داشته باشد.

براساس این گزارش، تحلیل گران معتقدند کاهش اقبال عمومی نسبت به رئیس جمهور سابق، موضوعی مسئله ساز برای ترامپ است. این شکست می تواند شانس او برای معرفی به عنوان نماینده جمهوری خواهان را پیچیده کند زیرا نیو همپشایر اغلب نیروی فزاینده ای را به نامزدهای انتخاباتی می دهد تا آنها به سراغ ایالت های دیگر بروند.

در این گزارش آمده است عدم محبوبیت برای رئیس جمهور سابق و حمایت از او برای پیروزی درانتخابات 2024 ، می تواند ضربه بزرگی به ترامپ باشد زیرا فعالان حزب اقدامات زمینه ای مهمی را برای نامزدها انجام می دهند از جمله برقراری تماس های تلفنی با مردم و مراجعه به درب منازل برای دریافت کمک های مالی و افرایش مشارکت آنها.

بر این اساس، اغلب جمهوری خواهان نیوهمپشایراظهار کردند که ران دیسانتیس فرماندار فعلی فلوریدا را فرد شایسه تری برای نامزدی حزب می بینند. در حالی که دیسانتیس هنوز به طور رسمی برای شرکت در انتخابات 2024 اعلام آمادگی نکرده است.

این در حالی است که کمپین ترامپ در ایمیلی برای طرفداران خود اعلام کرده که براساس نظرسنجی انجام شده توسط کالج امرسون، میزان محبوبیت دونالد ترامپ در میان جمهوری خواهان با 55 درصد از رقیب خود دی سانتیس با 29 درصد، پیشی دارد.

این در حالی است که دادستان ایالت جورجیای آمریکا اعلام کرد تصمیم گیری در مورد ایراد اتهامات جنایی علیه ترامپ در پرونده تغییر نتایج انتخابات 2020، قریب الوقوع و حتمی است.

براساس این گزارش، ایراد اتهامات جنایی علیه ترامپ باعث می شود وی تبدیل به نخستین رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا شود که با پیگرد قضایی روبرو شده و ممکن است ماهها پس از اعلام رسمی شرکت در انتخابات 2024، کمپین وی منحل شود.

براساس این گزارش، بخشی از تحقیقات انجام شده در این باره، بر تماس های تلفنی ترامپ با وزیر امور داخلی ایالت جورجیا متمرکز شده که ترامپ در این تماس ها از وی خواسته تا آرای کافی برای تغییر نتایج انتخابات در این ایالت به نفع جمهوری خواهان در نوامبر 2020، پیدا کند. چند روز پس از این تماس ها، طرفداران ترامپ با یورش به ساختمان کنگره تلاش کردند تا نتیجه انتخابات را به نفع ترامپ تغییر دهند.

پس از این حمله، تحقیقات گسترده‌ای از دونالد ترامپ به اتهام تحریک هوادارانش برای حمله به کنگره آغاز شده و این تحقیقات همچنان ادامه دارد. کمیته ای موسوم به کمیته 6 ژانویه نیز تشکیل شد و جلسات متعددی را با حضور ترامپ و دیگر افراد دخیل در این حمله برگزار شد. در حال حاضر وزارت دادگستری آمریکا مسئولیت بررسی این پرونده را بر عهده دارد.

دونالد ترامپ بارها این تحقیقات و جلسات متعدد را نادیده گرفت و آن را مسخره کردن عدالت نامید. دونالد ترامپ در 15 نوامبر 2022 و یک هفته پس از برگزاری انتخابات میان دوره ای، در ویلای شخصی خود در فلوریدا در جمع خبرنگاران اعلام کرد که قصد شرکت در انتخابات بعدی ریاست جمهوری را دارد.

در همین حال رقبای جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری 2024، به دنبال راهی برای ورود به میدان رقابتی هستند که تاکنون به طور انحصاری در اختیار دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا و ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا بوده است.

جمهوری خواهان دیگری در تلاش برای ورود به این رقابت است: «مایک پنس» معاون سابق ترامپ، «نیکی هالی» سفیر سابق آمریکا و «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه سابق آمریکا. همه این افراد به مسیری سیاسی نیاز دارند که آنها را از دو پیشتاز جمهوری خواه دیگر یعنی ترامپ و دیسانتیس متمایز کند.

به نظر می رسد هر جمهوری خواهی که قصد دارد وارد این رقابت شود باید رقابت سختی را با ترامپ یا دی سانتیس برگزار کند. نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد ترامپ به عنوان نامزد جدی جمهوری خواهان برای انتخابات 2024، با کسب 48 درصد از رقیب خود دیسانتیس با 31 درصد پیش است.

همچنین در تازه ترین نظرسنجی هاروارد-هریس مشخص شد که در انتخابات فرضی اولیه ترامپ با 48 درصد از دی سانتیس با 28 درصد پیشی می گیرد در حالی که در این نظرسنجی پنس تنها 7 درصد آرا را به خود اختصاص داده است.

در ادامه این گزارش آمده است با این وجود، ترامپ همچنان با انبوهی از مشکلات قانونی و تحقیقات جنایی و نیز پرسش های متعددی درباره استعدادهای سیاسی اش پس از کسب نتایج ضعیف در انتخابات میان دوره ای روبروست. از سوی دیگر، دی سانتیس نیز کمیتی تا حدی ناشناخته در سطح ملی است که باعث شده مقام سیاسی او دستکم ضعیف بماند.

دادستان آمریکایی: به زودی اتهامات جنایی علیه ترامپ مطرح می‌شود
ترامپ: می‌توانم ظرف 24 ساعت جنگ اوکراین را تمام کنم
تلاش جمهوری خواهان برای رقابت در کنار ترامپ و دیسانتیس

انتهای پیام/


https://hirna.ir