15 اسفند 1400
177

فیلم مستند بلند «آخرین گام به‌ سوی آسمان» در مورد شخصیت و افتخارات زنده‌یاد «محمد اوراز» کوهنورد ایرانی و فاتح قله مرتفع اورست به کارگردانی ابراهیم سعیدی ساخته می‌شود.

ساخت مستند «آخرین گام به‌ سوی آسمان» درباره محمد اوراز

فیلم مستند بلند «آخرین گام به‌ سوی آسمان» در مورد شخصیت و افتخارات زنده‌یاد «محمد اوراز» کوهنورد ایرانی و فاتح قله مرتفع اورست به کارگردانی ابراهیم سعیدی ساخته می‌شود.

به گزارش ایلنا، فیلم مستند بلند «آخرین گام به‌ سوی آسمان» در مورد شخصیت و افتخارات زنده‌یاد «محمد اوراز» کوهنورد ایرانی و فاتح قله مرتفع اورست به کارگردانی ابراهیم سعیدی در مؤسسه فیلمسازی «لاوان فیلم» ساخته می‌شود.

ابراهیم سعیدی که با آثار مستند و داستانی‌اش از جمله؛ فیلم سینمایی «ماندوو» (خسته) و فیلم مستند بلند «همه مادران من» (دایکانی من) در مورد نسل‌کشی کُردها در کُردستان عراق توسط رژیم صدام حسین در جشنواره‌های معتبر بین‌المللی در سطح جهان، حضور موفقی داشته و جوایز معتبری را هم از آن خود کرده است؛ در جدیدترین اثر مستند خود، به سراغ اسطوره کوهنوردی ایران و دومین ایرانی فاتح قله مرتفع اورست و دیگر قلل مرتفع جهان که بدون استفاده کردن از کپسول اکسیژن آن‌ها را صعود می‌کرد، رفته است و در فیلم مستند بلند «آخرین گام به‌ سوی آسمان» به صورت ویژه به زندگی، شخصیت و افتخارات ورزشی این قهرمان ملی کوهنوردی ایران می‌پردازد.

در این فیلم، تلاش خواهد شد تا وجوه مختلف شخصیت این اسوه قهرمانی کوهنوردی ایران و جهان و هم‌چنین موقعیت و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد ورزشی و حرفه‌ای این کوهنورد برجسته را مورد بررسی و توجه قرار گیرد.

این اثر مستند، هم اکنون در مرحله تحقیق و پژوهش قرار دارد، به همین مناسبت از همه کسانی که می‌توانند در جهت بهتر شدن این فیلم از جهات گوناگون، از جمله با ارسال فیلم، عکس، خاطره یا هر مورد دیگری ما را یاری نمایند، دست‌های گرمشان را می‌فشاریم و سپاسگزارشان خواهیم بود. امیدواریم که با یاریتان بتوانیم فیلمی در شأن زنده‌یاد «محمد اوراز» و جایگاه افتخارآمیز قهرمانان کوهنوردی ایران در سطوح ملی و بین‌المللی بسازیم. 

از همه کسانی که فیلم، عکس و خاطره‌ای از شادروان «محمد اوراز» دارند؛ برای ارتباط با گروه سازنده و عوامل فیلم مستند بلند «آخرین گام به‌ سوی آسمان»، می‌توانند از طریق آدرس ایمیل Lavanfilm1344@gmail.com  و شماره موبایل 09143421140 اقدام کنند.

ابراهیم سعیدی مدیر مؤسسه فیلمسازی «لاوان فیلم مکریان»، فارغ‌التحصیل کارشناسی سینما در رشته تدوین از دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر تهران که بیش از ۳۵ سال است در حوزه‌های مختلف سینما مشغول به فعالیت می‌باشد و در طول این سال‌ها تدوین و تصویربرداری بیش از ۱۵۰ فیلم کوتاه و بلند، مستند و داستانی را در کارنامه هنری خود دارد.

انتهای پیام/

https://github.com/igoshev/laravel-captcha
https://hirna.ir