30 شهریور 1401
18

سخنرانی رئیس‌جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل و ادامه آشوب‌های پس از مرگ مهسا امینی در شهرهای مختلف که دستمایه رسانه‌های معاند و دشمنان انقلاب اسلامی قرار گرفته اصلی‌ترین موضوعاتی هستند که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در توئیت‌های امروز خود به آنها پرداختند.

فرانسه آمار دختران اخراجی از مدارس را ارائه کند | ادعای نمایندگان، فرضیه ضرب و جرح مهسا امینی رد است

به گزارش همشهری آنلاین، علیرضا عباسی، نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به دیدار حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی،‌ رئیس جمهوری ایران و امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در حاشیه نشست عمومی سازمان ملل در توئیتر خود نوشت: «مکرون و سایر همفکرانش قبل از صحبت در مورد حقوق زنان، بهتر است آماری از دختران اخراجی به جرم انتخاب حجاب اسلامی از مراکز آموزشی در کشور مدعیِ مهد دموکراسی، ارائه دهند!»

آرا شاوردیان، نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال ایران در مجلس شورای اسلامی هم در توئیتر خود درباره سخنان رئیس‌جمهوری در نشست عمومی سازمان ملل اینطور مرقوم کرد: «ظاهرا در منطق غرب تروریست‌ها نابود نمی‌شوند فقط از منطقه‌ای به منطقه دیگر هلی بورن می‌شوند. سخنان اخیر رئیس جمهور درخصوص درس عبرت گرفتن از سوریه و افغانستان کاملا به جا بود و جمهوری اسلامی قطعا تروریست‌ها را در نزدیکی مرزهای شمال غربی خود تحمل نخواهد کرد.»

مالک شریعتی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر وپردیس هم با انتشار تصویر حجت‌الاسلام رئیسی در سازمان ملل که تصویر شهید قاسیم سلیمانی را در دست گرفته بود یک بیت شعر منتشر کرد و در توئیتر خود نوشت: «پیچیده شمیمت همه جا، ای تن بی سر! چون شیشه عطری که درش گم شده باشد»

فرانسه آمار دختران اخراجی از مدارس را ارائه کند | ادعای نمایندگان، فرضیه ضرب و جرح مهسا امینی رد است

سیدنظام الدین موسوی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی هم درباره همین اقدام رئیس‌جمهوری توئیت کرد و اینطور نوشت: «تو رفته‌ای... نه! تو هستی، خواهی ماند... و روحت، خونت، نامت و چشمهایت، قاتلانت را حتی در خانه هایشان رها نمی‌کند.»

سیدمصطفی میرسلیم، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی هم توئیتی درباره هفته دفاع مقدس داشت. او در این باره نوشت: «دفاع مقدس ما در جنگ تحمیلی نمونه بارز مقابله نور با ظلمت و حق علیه باطل بود.»

پاسخ سخت به هتاکان پرچم ایران

ماجرای مرگ مهسا امینی که حالا تبدیل به پرتکرارترین هشتگ دنیا در کوتاه‌ترین زمان ممکن در توئیتر شده است همچنان مورد توجه افکار عمومی و نمایندگان مجلس است. این مساله از آن بابت اهمیت یافته است که دشمنان انقلاب سعی در منحرف کردن ماجرا و ایجاد اغتشاش در کشور را دارند. محمدرضا احمدی سنگری، نماینده مردم رشت و خمام در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی درباره تخریب اموال عمومی و به خصوص آمبولانس‌ها اینطور توئیت کرد: «حتی در جنگ هم دشمن متخاصم از حمله به خودروی امدادی پرهیز می‌کند. حمله به آمبولانس قرار است چه کمکی به کشف حقیقت کند؟» این نماینده مجلس در توئیت دیگری نوشت: «آنها که با کشته پروری برای ما توطئه می‌چینند بدانند این مردم امام حسین(ع) را لبیک گفته‌اند و کشور ما به عنایت امام زمان(ع) برپا است. طراحان منافق و یاران فریب خورده شان بدانند دستشان رو خواهد شد و سیطره انقلاب آنها را زبون خواهد کرد.»

ابراهیم رضایی، نماینده مردم دشتستان در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هم درباره آتش زدن پرچم جمهوری اسلامی توئیت کرد و نوشت: «پرچم ایران نماد ملت و حاکمیت ایران است و برای برافراشتن آن خون صدها هزار شهید تقدیم شده است. آتش زدن پرچم ملی اعلام جنگ با ایران است، انتظار می‌رود که نیروهای انتظامی و امنیتی پاسخی سخت و عبرت‌آموز به هتاکان، مزدوران و اراذل و اوباش بدهند.»

جلال رشیدی کوچی، نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد هم درباره رفتارهای آشوبگرانه‌ای که این روزها در شهرهای مختلف دیده می‌شود توئیت کرد و نوشت: «فرق است بین اعتراض به یک روند اشتباه در اجرای یک جزء(گشت ارشاد) تا؛ آتش زدن قرآن، آتش زدن امام‌زاده، آتش زدن پرچم کشور عزیزمان ایران، زنده زنده سوزاندن مامور پلیس، کشیدن چادر از سر زن مسلمان، یقینا این رفتار مردم معترض نیست. حساب جنایتکاران جداست. جان ناقابلم فدای دین و قرآن و ایران.» این نماینده مجلس در توئیت دیگری به یافته‌های کمیته حقیقت‌یاب مجلس درباره فوت مهسا امینی پرداخت و نوشت: «به عنوان عضو کمیته حقیقت‌یاب مجلس عرض می‌کنم، طبق گزارش رسمی پزشک‌قانونی (دومرحله بررسی، لحظه ورود به بیمارستان و کالبد شکافی بعد از فوت) و مشاهدات عینی خودم و تحقیقات همه جانبه از مطلعین و بررسی تک تک شبهات مطرح شده، هیچ گونه ضرب و شتم و برخورد فیزیکی با ایشان صورت نپذیرفته است.»

حجت‌الاسلام سیدجوادحسینی کیا، نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع ومعادن درباره برخورد آشوبگران با یکی از زنان محجبه در تهران توئیت کرد: «کشیدن چادر از سر زنان مومن دست منافقین و سرویس‌های جاسوسی خارجی را رو کرد که اصل اسلام و انقلاب را نشانه گرفته‌اند و فوت مهسا امینی را بهانه قرار داده‌اند خون غیرتمندان به جوش آمده کاش دولت اجازه بدهد تا جوانان غیور حسینی و فاطمی طومار اغتشاشگران مفسد را بپیچند.»

جلیل رحیمی جهان آبادی، نماینده شهرهای تربت جام، تایباد، باخرز و صالح آباد در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز درباره ساختار شکنی آشوبگران و مطالبه حق توئیت کرد. او درباره اتفاقات روزهای اخیر نوشت: «پیگیری حق با آشوب و شورش خیابانی فرق دارد، مجلس با همه توان در حال بررسی حادثه فوت خانم امینی است و دیروز با فراجا؛ پزشکی قانونی و اورژانس جلسه کارشناسی داشتیم. مردم باید مرز بین حق طلبی با ساختار شکنی‌های منافقین و معاندین را رعایت کنند. این ‌ساختار شکنی جز پایمال شدن حق حاصلی ندارد.»

این نماینده مجلس در ادامه توئیت نخست خود نیز اینطور نوشت:‌ «به همان میزانی که مردم باید مرز بین خود با معاندین را رعایت کنند؛ مسئولان هم باید به فکر تغییرات اساسی در سیاست‌ها و روش‌های نادرست و پر هزینه باشند و مطالبات به حق مردم را پاسخ دهند. کشورداری و مردم سالاری نیازمند درایت و عقلانیت است نه تعصب و تحقیر و وصل مطالبات مردم به دشمنان»

روح‌الله متفکرآزاد، منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات هم در واکنش به اتفاقات روزهای اخیر و جلسه تحقیق و تفحص مجلس درباره علت مرگ مهساامینی دو توئیت داشت. او در توئیت اول خود نوشت: «حادثه تلخ فوت مهسا امینی برای همه ما تکان دهنده بود. در همین راستا امروز جلسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تشکیل شد، آنچه به صورت خلاصه می‌توانم پس از استماع گزارش فراجا، پزشکی قانونی و فوریت‌های پزشکی بگویم، فرضیه ضرب و جرح مرحومه امینی قطعا رد است.» این نماینده مجلس در ادامه نیز اینطور نوشت: «مجلس و دیگر دستگاه‌ها پیگیر حق خانواده امینی و پاسخگوی افکار عمومی هستند اما متاسفانه این اتفاق تلخ فرصتی برای عقده گشایی برخی جریانات سیاسی داخلی و دشمنان خارجی شده تا در آستانه شکسته شدن حصار تحریم‌های ظالمانه در سایه پیمان‌هایی مثل شانگهای، علیه مردم عقده گشایی کنند.»

انتقاد از دعوت برخی چهره‌ها به برنامه گفت و گوی خبری

هادی بیگی‌نژاد، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی مجلس هم با اشاره به برگزاری مناظرات شب‌های اخیر شبکه خبر درباره گشت ارشاد و مساله حجاب و انتقاد از حضور برخی چهره‌ها در این گفت و گوهای خبری، رئیس سازمان صدا و سیما را خطاب قرار داد و نوشت: «چند روزی است که صداوسیما جلسات آزاداندیشی در مورد حجاب و گشت ارشاد در تلویزیون راه‌اندازی کرده. فارغ از درستی یا نادرستی کار، سؤالم این است که چرا از فعالان فتنه ۸۸ و مفسدان اقتصادی استفاده می‌کنید؟ آقای رئیس صداوسیما! فتنه و فساد خط قرمز شما هست یا نه؟»

علی بابایی کارنامی، ‏‏نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس یازدهم و نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی هم درباره آرام کردن فضا و ایجاد آشوب توئیت کرد و نوشت: «کسی که به دنبال حقیقت باشد فضا را آرام می‌کند و آنکه به دنبال آشوب است حقیقت را جستجو نمی‌کند. در قانون هم مسیر احقاق حقوق پیش بینی شده و هم مسیر اصلاح امور.»

علی حدادی، ‏‏‏‏‏‏‏‏نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در یازهمین دوره مجلس شورای اسلامی و عضو هیات رئیسه کمیسیون سیاست داخلی مجلس هم درباره ایجاد دو قطبی در جامعه توئیت کرد و نوشت: «آشوب‌های چند روز اخیر یک پیام مهم داشت. دوقطبی باحجاب و بی‌حجاب یک موضوع جعلی و مصنوعی است. دوقطبی اصلی ایرانی و ضدایرانی است. هدف آزادی حجاب نیست؛ بلکه نابودی کشور و جمهوری اسلامی ایران است...»


https://hirna.ir