28 شهریور 1401
6

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد72 درصد مردم آمریکا بر این باورند که این کشور در مسیر اشتباهی حرکت می کند.

نارضایتی70درصد آمریکایی‌ها از اوضاع اقتصادی/5 نگرانی اصلی مردم آمریکا

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، بر اساس یک نظرسنجی که از سوی مرکز تحقیقات عمومی اسوشیتدپرس انجام شده، بخش قابل توجهی از مردم آمریکا، نسبت به اوضاع اقتصادی کنونی این کشور ناراضی هستند.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که فقط 29 درصد افراد بزرگسال در آمریکا می‌گویند که اوضاع اقتصادی این کشور خوب است و 71 درصد گفته‌اند که اقتصاد آمریکا عملکرد ضعیفی دارد.

27 درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند که از رویکرد اقتصادی و سیاسی دولت جو بایدن راضی هستند، اما 72 درصد گفتند که این کشور در مسیر اشتباهی حرکت می‌کند.

محققان با اشاره به نتایج این نظرسنجی می‌گویند: اگرچه محبوبیت بایدن بالا رفته اما همچنان نگرانی‌ها نسبت به توانایی وی برای مدیریت اقتصاد پابرجاست.

 

فقط 38 درصد افراد در این نظرسنجی مدیریت اقتصادی بایدن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تایید کرده‌اند و 53 درصد گفته‌اند که اقدامات دولت بایدن در مقابله با تورم مورد قبول آنها نیست.

این نظرسنجی نشان می‌دهد بخش قابل توجهی از مردم آمریکا بیش از آنکه نگران موضوعات مرتبط با سیاست خارجی این کشور باشند نگران مشکلات داخلی هستند.

تورم، اوضاع اقتصادی و اشتغال، قوانین حمل و نگهداری سلاح، سقط جنین و افزایش قیمت بنزین از جمله مهم‌ترین نگرانی‌های جامعه آمریکا هستند.

پایان پیام/


https://hirna.ir