02 تیر 1401
5

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: سند تحول در ۳۷ موضوع نوشته شده است، رئیس‌جمهور اعلام کرد که این سند می‌تواند تصحیح یا تکمیل شود.

مفاد بیانیه گام دوم باید اجرایی شود

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور صبح امروز (پنجشنبه) در پانزدهمین مجمع عمومی سراسری جامعه اسلامی مهندسین ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهید مصطفی چمران به عنوان نماد پایمردی و استقامت و حاضر در معرکه‌های سخت گفت: شهید چمران کسی بود که هرگز مغلوب دشمن نمی‌شد، او زندگی آسوده خود در آمریکا را رها و در جبهه‌های جنگ ایران و در کنار محرومین لبنان حضور پیدا کرد. شهید چمران به عنوان کسی که همواره امید داشت و منشأ تحول بود، باید الگوی همه ما باشد.

وی تصریح کرد: حضور شخصیت‌هایی همچون شهید چمران در لبنان باعث تحولی شد که امروز شاهد نتایج آن در حزب‌الله هستیم و می‌بینیم که چه جایگاه رفیعی در منطقه و دنیا دارد، در حالیکه اگر از ابتدای کار آیه یأس خوانده می‌شد، همان وضع ادامه پیدا می‌کرد؛ اما چنین شخصیت‌هایی آمدند و با دمیدن روح امید تحول ایجاد کردند و از آنجا که به یاری و نصر خداوند ایمان داشتند، توانستند دستاوردهای بزرگی را محقق کنند.

حسینی عنوان کرد: رهبر انقلاب تأکید کردند که نگذارید عده‌ای وانمود کنند راه انقلاب به بن‌بست رسیده است. خداوند راه برون‌رفت از مشکلات را در اختیار کسانی که در راه الهی قدم‌ برمی‌دارند قرار خواهد داد؛ آنچنانکه امثال شهید چمران و شهید سلیمانی چنین نگاهی داشتند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور افزود: همه عراق و سوریه را از دست رفته می‌دانستند و معتقد بودند دیگر برای این دو کشور نمی‌شود کاری کرد، اما رهبر انقلاب مقتدرانه ایستادند و با همراهی سردار سلیمانی و مدافعان حرم شرایط را تغییر دادند، یکی از کارهای تشکیلاتی همواره باید اینگونه باشد که از طرفیت‌ها استفاده و نیروها را فعال کند و با ایجاد وفاق نخبگانی در جامعه اثرگذار باشد.

وی با بیان اینکه معاندین و دشمنان ما از همه ابزارها استفاده می‌کنند، تأکید کرد: ما در یک جنگ تمام‌عیار هستیم که مقام معظم رهبری از آن به عنوان جنگ ترکیبی یاد کردند. جنگی که در حوزه‌های مختلف از جمله سیاست، اقتصاد، دیپلماتیک، نظامی و سایبری تعریف می‌شود، حتی در این جنگ دست به تخریب سایت‌های هسته‌ای و ترور دانشمندان نیز دست زده‌اند.

حسینی با اشاره به اینکه ما جنگ شناختی در پیش داریم که باید برای پیروزی در آن تلاش مضاعفی کنیم، اظهار کرد: اگر افرادی پای کار باشند و استمرار حرکت داشته باشند، به نتیجه دست پیدا خواهیم کرد و اثرگذار خواهیم بود؛ نباید در میانه راه خسته شویم یا به دستاوردها بسنده کنیم.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به اجلاسیه اخیر کانون دانشگاهیان انقلاب اسلامی، گفت: فعالیت‌های انتخاباتی قابل توجهی در زمان انتخابات و قضایای مختلفی صورت گرفته است، اما الآن وقت کار است، الآن باید با شرایط فعلی همه کمک کنیم؛ امروز رئیس‌جمهوری داریم که برای ایجاد تحول در کشور عزم جزمی دارد. اگر شعار شما گام دوم است باید مفاد این بیانیه اجرایی شود.

وی اضافه کرد: امروز این عزم و اراده وجود دارد و در جلسات دولت و برنامه‌های مختلف مداوم به توصیه‌های هفت‌گانه رهبر انقلاب در عرصه‌های مختلف توجه می‌شود. امروز وقت آن است که وارد میدان شویم و آنچه از دستمان بر می‌آید را انجام دهیم.

حسینی بیان کرد: هیچ‌کس نمی‌گوید که ما منزه هستیم حتما ضعف، کاستی و اشکالاتی وجود دارد که افراد دلسوز باید نقد و نکات مختلف را بیان کنند. امروز که سند تحول در ۳۷ موضوع نوشته شده است، رئیس‌جمهور اعلام کرد که این سند می‌تواند تصحیح یا تکمیل شود؛ با چنین روحیه‌ای کسی خود را عقل کل نمی‌داند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تأکید کرد: ما برای شنیدن نظرات مختلف و حرف‌های حسابی گوش شنوایی داریم تا به آن‌ها عمل کنیم. این شرایط برای انجام کارهای بزرگی مهیا است.


https://hirna.ir