01 تیر 1401
5

وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی، بر ادامه حمایت از این رژیم در بحبوحه بحران سیاسی، تاکید کرد.

تاکید آمریکا بر ادامه حمایت از رژیم صهیونیستی
- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی، به ادامه حمایت از این رژیم در بحبوحه بحران سیاسی و الزام بی قید و شرط آمریکا برای تقویت روابط و مناسبات با تل‌آویو، تاکید کرد.

براین اساس، بلینکن در بیانیه‌ای پس از این تماس تلفنی اظهار کرد من امروز در گفتگو با بنت درباره انحلال کنست صحبت کرده و بر ادامه حمایت و احترام به روند دموکراسی و الزام بی قید و شرط آمریکا برای تقویت روابط استراتژیک بین آمریکا و اسرائیل تاکید کردم.

نگرانی های دو طرف درباره برنامه های هسته‌ای ایران و تاثیر فزاینده ایران در منطقه، از دیگر محورهای گفتگوی دو طرف بوده است.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز گفت: بلینکن در این تماس تلفنی بر ادامه همکاری نزدیک درباره موضوعات منطقه‌ای و جهانی با اسرائیل تاکید کرده است.

این در حالی است که رژیم صهیونیستی اخیرا دولت ائتلافی خود را منحل کرده و دولت انتقالی برسر کار آمده تا پنجمین انتخابات خود را طی کمتر از 4 سال اخیر برگزار کند.

پیش از این، بلینکن با «ییر لاپید» وزیر خارجه این رژیم تماسی تلفنی داشت. این نخستین تماس بین یک مقام ارشد آمریکا و سران رژیم صهیونیستی از زمان اعلام انحلال کنست از سوی بنت و لاپید بوده است.

کاخ سفید هفته گذشته با صدور بیانیه‌ای خبر داد که «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا قرار است در تاریخ 13 جولای (22 تیر) وارد منطقه غرب آسیا شده و این سفر تا 16 جولای به طول خواهد انجامید.

طبق بیانیه کاخ سفید، جو بایدن سفر خود به منطقه غرب آسیا را با سفر به سرزمین اشغالی آغاز خواهد کرد تا در راستای افزایش امنیت و شکوفایی و پیوند رژیم صهیونیستی با کشورهای منطقه تلاش کند. رئیس‌جمهور آمریکا در سفر به سرزمین اشغالی به کرانه باختری رفته و با مقامات تشکیلات خودگردان نیز دیدار می‌کند تا حمایت خود را از راه‌حل دو دولتی اعلام کند.

همچنین قرار است بایدن پس از این دیدارها در تاریخ پانزدهم و شانزدهم جولای (24 و 25 تیر) به عربستان سعودی رفته و با محمد بن سلمان ولیعهد این کشور دیدار کند.

انتهای پیام/


https://hirna.ir